Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odpověď představenstva panu Korcovi 11.1.2017

10. 1. 2017

 Bytové družstvo Podlesí, Podlesí V 5407, 760 01 Zlín

 

 

 

 

                                                                                  Ing.et Ing. Jiří Korec

                                                                                  náměstek primátora

                                                                                  statutární město Zlín

 

 

 

 

Vážený pane náměstku,

 

 

 

 

představenstvo BD projednalo Vámi podepsaný dopis ze dne 3.1.2017, kterým reagujete na výzvu BD k úhradě nákladů. Představenstvo BD upozorňuje, že výzva k úhradě je standardně a pravidelně již několik let předávána stejným způsobem, stejnému adresátovi tj. k rukám primátora. Tento postup byl dodržen právě s ohledem na stávající neuzavřený stav našich jednání a v žádném případě se tím nejedná o nedodržení vzájemných dosavadních dohod především proto, že jsme o tomto postupu nikdy nejednali.

 

Ve světle skutečnosti, že tato výzva byla navíc předána na podatelnu dne 7.12.2016 před inkriminovaným jednáním, se nám Vaše reakce bez ověření faktů jeví jako neadekvátní a unáhlená a domníváme se, že mnohem vstřícnější  z Vaší strany by bylo požadovat vysvětlení právě na nově sjednané schůzce namísto jejího zrušení.

 

Nehledě na to, výzva a následný zápočet a následné odmítnutí zápočtu ze strany SMZ jakožto pravidelný a každoroční rituál, je pouze důsledkem špatných smluvních ujednání, o kterých vedeme jednání.

 

Vzhledem k tomu, že na těchto jednáních dlouhodobě zastáváme konzistentní názor, který jsme přednesli i na jednání právě 7.12.2016, tedy že po nápravě chyb v našich vzájemných vztazích budou přepočítána všechna rozdělení výsledků hospodaření od samého počátku, tedy od roku 2003, což má přímý vliv na uvedený způsob výzvy, se představenstvo shodlo na tom, že tato výzva není v žádném případě v rozporu s našimi jednáními.

 

Představenstvo se důrazně ohrazuje proti výhružce i pochybnostem uvedených ve Vašem  dopisu. Představenstvo a předseda představenstva jednají v zájmu korporace s péčí a odpovědností, které jsou jim dány zákonem a v zájmu všech bydlících členů BD. Představenstvo BD Podlesí plně podporuje všechna rozhodnutí, způsob vedení jednání a argumenty předsedy představenstva BD.

 

                                                          

 

                                                                                  S úctou

 

 

 

 

 

 

 

Pavel Sekula               předseda představenstva

 

 

Petr Konečný              místopředseda představenstva

 

 

Aleš Bieronski            místopředseda představenstva

 

 

Božena Gerychová      člen představenstva

 

 

Jan Kluďák                  člen představenstva

 

 

Tomáš Večeřa            člen představenstva

 

Ve Zlíně dne 11.1.2017

 
 

 

Statistiky

Online: 2
Celkem: 720344
Měsíc: 9307
Den: 253